Sytuacja w jakiej się znajdujemy z powodu pandemii koronawirusa zmusza nas do innego spojrzenia na nas samych i na otaczającą nas rzeczywistość. Przyzwyczajeni do życia w biegu, każdego dnia zatroskani o wiele spraw, jesteśmy teraz zobligowani z racji na ograniczenia sanitarne do pozostania w domu. Zmienia się styl naszego życia, inaczej wyglądają nasze relacje zawodowe, także te z najbliższymi. Szukając pozytywnych stron tej jakże trudnej sytuacji – jestem przekonany – mamy okazję zatrzymać się i pomyśleć, po co żyję, dokąd zmierzam, jakie są moje priorytety w życiu? A może trzeba przepracować wiele zaległych spraw, podjąć zaniedbane aktywności czy przewartościować cele życiowe.
Nie mając możliwości uczestnictwa w tradycyjnych rekolekcjach, zapraszam Państwa do skorzystania z rekolekcji online dla Prawników, organizowanych przez Naczelną Radę Adwokacją i Okręgową Radę Adwokacją w Krakowie, które wygłosi z Klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie Ojciec prof. Jan Andrzej Kłoczowski. Na stronie internetowej Naczelnej Rady Adwokackiej znajduje się program rekolekcji oraz informacje potrzebne do odbioru transmisji.
Boża łaska, Chrystusowy pokój i moje pasterskie błogosławieństwo niech towarzyszą Ojcu rekolekcjoniście i wszystkim uczestnikom wielkopostnych rekolekcji.

+ Janusz Stepnowski
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Prawników

Poniżej treść zaproszenia:
Naczelna Rada Adwokacka zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje online dla prawników.
Transmisja rekolekcji rozpocznie się od Niedzieli Palmowej 5 kwietnia, o godz. 19.30. Kolejne nauki rekolekcyjne w Wielki Poniedziałek (6 kwietnia) i w Wielki Wtorek (7 kwietnia) o godz. 19.30.
Nauki rekolekcyjne wygłosi o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski.

  • 5 kwietnia br. „Sytuacja graniczna to czas próby”
  • 6 kwietnia br. „Jezus - Bóg stał się Hiobem”
  • 7 kwietnia br. „Nadzieja... nie ma?”

Rekolekcjom towarzyszyć będzie oprawa muzyczna, nagrania z płyty wydanej przez NRA "In memoriam": dwa chorały, Jana Sebastiana Bacha i Johannesa Brahmsa, a trzeciego dnia suplikacje „Święty Boże” Mieczysława Surzyńskiego. Jerzy Trela oraz Anna Polony recytować będą wiersze.
Słowo wstępu wygłoszą: duszpasterz prawników z Krakowa ks. dr Marcin Wolczko oraz adw. Stanisław Kłys, główny organizator rekolekcji i autor oprawy muzycznej.
Rekolekcje będą transmitowane z Kapitularza Klasztoru Ojców Dominikanów na kanale YouTube Adwokatury Polskiej pod adresem:
(zobacz link kanału Adwokatury Polskiej na YT) https://www.youtube.com/user/Adwokatura
Organizatorzy zapraszają do udziału adwokatów, aplikantów adwokackich oraz wszystkich prawników.